You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Хімічні пілінги


Пілінг виник ще у Стародавньому Єгипті як метод очищення шкіри. У Середні віки в якості хімічного пілінгу використовувалося вино, а винна кислота виступала в ролі активного агента. Тому практика цієї процедури налічує не одну сотню років. У косметологічній практиці часто використовують неологізм «пілінг» – похідне від англійського дієслова «to peel» – відлущувати. Як і будь-який інший метод, процедура має строго певне місце в медичній косметології.

Сутність цієї процедури.

Фактично при нанесенні пілінгового розчину виходить контрольований хімічний опік шкіри обличчя. Але, на відміну травматичного опіку, тут глибина впливу кислоти контролюється косметологом. Ця процедура спрямована на відлущування старих клітин та стимулювання нових. А також покращення текстури шкіри, нормалізацію вологості та жирності, вирівнювання рельєфу.

Хімічні пілінги розрізняються за глибиною впливу: поверхневий, серединний та глибокий. Найбільш щадним, безумовно, є поверхневий пілінг. До найагресивніших належить глибокий.

Залежно від завдання можна використовувати різні кислоти. Так, наприклад, при лікуванні акне активно використовуються саліцилова, бензойна та трихлороцтова кислоти, що мають виражену бактерицидну та протизапальну властивості. При пігментації використовують кислоти, що блокують утворення пігменту. До таких відносять: койєву, фітинову, ретинову кислоти. Зауважимо, що ретиноєва кислота також помітно знижує надлишкове відділення шкірного сала і має гарний омолоджуючий ефект. Ну, і звичайно ж, у хімічних пілінгах активно використовуються фруктові кислоти: гліколева, молочна, яблучна, винна, лимонна, мигдальна. Причому як окремо, так і в поєднанні.

Кому показані хімічні пілінги?

Пілінги можуть застосовуватися для лікування проблемної шкіри, профілактики вікових змін, лікування пігментації, комплексної Anti-Age терапії. Хімічні пілінги не мають вікових обмежень. Протипоказання до застосування хімічного пілінгу: індивідуальна непереносимість компонентів пілінгу, вагітність, період годування груддю, температура, застуда, герпес.

Загальноприйнято вважається думка, що найбільш сприятливий час для проведення пілінгу – це сезони року, коли знижена сонячна активність: осінь, зима та весна. Сучасні технології та новітні досягнення у сфері дерматокосметології розмивають звичні тренди. І, на сьогоднішній день, вже розроблені такі види пілінгів, які успішно застосовуються і влітку. При цьому, обов’язково, незалежно від пори року, пацієнтам призначаються сонцезахисні препарати з високими показниками SPF.

На сьогоднішній день, ми успішно використовуємо в роботі ефективні, безпечні, з високим ступенем прогнозування результату пілінги: Pro Anthox (Італія), Danne (США), Filorga (Франція), Algologie (Франція), La Since (Японія).

Хімічні пілінги підбираються залежно від:

– стану шкіри та конкретної проблеми
– вікових змін
– соціальної та ділової активності клієнта

Курс пілінгу включає 3 основні етапи: передпілінгову підготовку, безпосередньо процедури пілінгу і постпілінговий домашній догляд. При легкості виконання даної процедури, все-таки вирішальне значення має досвід і кваліфікація лікаря. Неправильне, без достатніх підстав застосування пілінгу може призвести до ряду ускладнень. Також важливо пам’ятати, що будь-який пілінг – це шок для шкіри. І те, чим цей шок закінчиться, залежить передусім від коректного постпроцедурного догляду.

Крім того, саме лікар визначає необхідну кількість процедур у курсі (залежно від поставленого завдання). Так, наприклад, курс поверхневого пілінгу коливається від 6 до 10 процедур. Чим глибший та агресивніший хімічний пілінг, тим менша кількість сеансів необхідна. Пілінги, які застосовуються у нашій клініці, забезпечують хорошу переносимість, короткий реабілітаційний період. А в окремих випадках – його відсутність. Це дозволяє нашим пацієнтам не вибувати з ділової активності. Ефект після проведеного курсу зберігається протягом півріччя.